60% 70% 80% 90%

Галузі агропромислового комплексу району

     За  2016 рік всіма категоріями господарств  вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 р.) на суму 342,4 млн.грн.
Аграрний сектор району сформований  в основному виробництвом продукції в особистих селянських господарствах, питома вага яких в структурі виробництва валової продукції складає 97 відс., решта – сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства.

      В районі діють 24 фермерських та приватних сільськогосподарських підприємства,  які обробляють  1659 га землі.
       Сільськогосподарське виробництво забезпечується в основному за рахунок наявних в районі 35,4 тис.га сільськогосподарських угідь, з яких 19,1 тис.га займає рілля, сінокоси – 4,0 тис.га, пасовища -11,3 тис.га, багаторічні насадження - 0,8 тис. га.
     По  всіх категоріях господарств району посівна площа становить  18680 га, в т. ч. по сільськогосподарських підприємствах  1659 га.
      За даними статистичної звітності 2016 всіма категоріями господарств  зібрано  урожай с/г  культур  на площі – 2948 га,  з них озимих зернових  - 1088 га в тому числі - 681 га  пшениці, 390 га жита, 17 га  ячменю.  Середня урожайність зернових становить 31,6 цнт /га,  зібрано  картоплю на площі 5896 га  урожайність 150 цнт /га та  857 га овочів.
    Згідно прогнозованої структури посівних площ під урожай 2017року по всіх категоріях господарств посіяно озимих культур на площі – 1651га, з них  1292га озимої пшениці, 338га озимого жита, 21 га озимого ячменю, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах – 652 га озимини. На території району працюють два інвестори по обробітку землі ПСП “Оскар” та ТзОВ “Райз-Прикарпаття”.  
         В районі досягнуто стабільності розвитку галузі птахівництва - по виробництву м’яса індика. На підприємстві ТзОВ “Агофірма“Добробут Прикарпаття” за період 2016 року обсяги реалізації становлять   1030  тонн, вирощено  в живій вазі 1059 тонн м’яса індика. Всі виробничі потужності підприємства  задіяні, в яких  на 01.01.2017 року утримується 35,6 тис. гол. молодняка  індика.
    Проводиться робота щодо створення родинних ферм на селі. В районі налічується 50 домогосподарств, в яких утримується  3 і більше молочних  корів, в т. ч. два господарства де утримується  5 і більше  корів. 
     З метою  збільшення обсягів виробництва продукції скотарства та вівчарства в районі розроблена та затверджена розпорядженням районної державної адміністрації від 15.12.2015 року № 277 “Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу на період 2016-2020 роки”.     
       Відповідно до Переліку заходів програми передбачено кошти районного бюджету на 2016 рік в сумі 30 тис. гривень на реалізацію заходів, зокрема:
 - на здешевлення вартості послуг по штучному осіменінню тварин,  які  профінансовано в повному обсязі;
 - боротьба із злісними та трудновідділимими бур’янами поширеними на сіль-  ськогосподарських угіддях району(придбання паливо-мастильних матеріалів)  кошти в сумі 10 тис.грн., які  профінансовано в повному обсязі;
  - проведення моніторингу у сфері агропромислового комплексу (придбання оргтехніки для забезпечення підготовки аналітичних матеріалів)   передбачено кошти в сумі 10 тис. грн., з них профінансовано в повному обсязі.
    Вживаються заходи щодо забезпечення  ефективної роботи наявних пунктів  штучного осіменіння тварин та відкриття нових. По селах району  працює 10 пунктів по наданню послуг зі штучного осіменіння худоби в населення, де за період 2016 року штучно осіменено 1298 корів, що на 77 голів більше проти минулого року. Всі  пункти забезпечені генетичним матеріалом, обладнанням, одноразовими інструментами, рідким азотом, додатково в 4-му кв. 2016 року відкрито пункт зі штучного осіменіння корів в с.Фитьків.
       Відповідно до розпорядження облдержадміністрації “Про  проведення ярмарків” та з метою забезпечення населення області та району сільськогосподарською продукцією організовано ярмарки “Весна - 2016” та  “Золота осінь 2016”  в м. Івано-Франківську на вул. Стуса, 17.  Прийнято участь   з продажу сільськогосподарської продукції  фермерськими господарствами, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом “Гомін Карпат”, СПД Сукновський, СПД “Гаврилівські солодощі”, ф/г “Доля” де реалізовано: овочі, картопля, кондитерські вироби, продукція бджільництва, комбікорми, саджанці, зерно.
        Фермерськими господарствами району заключено угоди на постачання  сільгоспродукції (овочів)  для бюджетних установ (закладів освіти, медицини) та інших організації, які фінансуються за рахунок бюджетних асигнувань.
        На базі фермерського господарства “Лахманюка” с.Тисменичани  впроваджується інвестиційний проект по вирощуванню  малини, де посаджено в 2016 році  саджанців на площі 10 га землі, додатково створено 18 робочих місць.
        По району впроваджено інвестиційний проект по будівництву та встановленню лінії із забою та розробці м’яса (кер.  І.Шумський) м.Надвірна,   здійснює закупівлю молодняка великої рогатої худоби в населення, реалізовує фасовану продукцію в межах області. Додатково відкрито 17 робочих   місць.
        Прогнозується на 2017 рік впровадження інвестиційного проекту із розвитку вівчарства (розведення овець західно-європейської породи Меринос, Суффольк, Бергшаф) на території  Парищанської сільської ради.
Громадою села Парище делеговано спеціалістів та депутатів місцевої ради, для вивчення досвіду з розведення овець в одному із 3-х господарств 
Дрогобицького району Львівської області, а саме: «Меринос-Захід». За підсумками поїздки, 21 та 25 грудня 2016 року проведено громадські слухання за участю інвесторів щодо надання дозволу на виділення земельної ділянки під будівництво ангарів (тваринницьких приміщень), та надання земельних паїв в оренду для вирощування кормових культур. Орієнтовна вартість проєкту 1,5 млн. гривень, проєктна потужність  ферми  - 2,5 тис.голів, кількість робочих місць - 30 чоловік.