60% 70% 80% 90%

Управління держпродспоживслужби в Надвірнянському р-ні

     Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (№45 від 15.02.2016р., зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 11 березня 2016рю за №366/28496.
Це відомство є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном.
Основними завданнями Держпродспоживслужби є:
·         реалізація державної політики у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу, охорони прав на сорти рослин), державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і реклами в цій сфері;
·         здійснення державного ветеринарно-санітарного контролюдержавного нагляду(контролю) за дотриманням санітарного законодавства, здоров'ям та благополуччям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, репродуктивним матеріалом, племінною справою у тваринництві, біологічними продуктами, патологічним матеріалом, ветеринарними препаратами, субстанціями, кормовими добавками, преміксами, кормами та іншими об'єктами санітарних заходів, застосуванням санітарних та ветеринарно-санітарних заходів, профілактичних і протиепідемічних заходів щодо охорони в межах компетенції території України від проникнення хвороб людей, тварин та рослин з території інших держав або карантинних зон, вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, законодавства щодо зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин, показників вмісту шкідливих для здоров'я людини речовин та інгредієнтів у тютюнових виробах, які реалізуються на території України, дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів;
·         здійснення контролю за виконанням фітосанітарних заходів;
·         здійснення ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності;
·         здійснення метрологічного нагляду;
·         здійснення в межах компетенції контролю за факторами середовища життєдіяльності людини, що мають шкідливий вплив на здоров'я населення.
З 22 квітня 2016р. запрацювало новостворене управління Держспоживслужби в Надвірнянському районі, яке знаходиться за адресою: 78400, Івано-Франківська обл.., Надвірнянський р-н,  м. Надвірна, вул.Федьковича, 48.
Управління Держспоживслужби у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Премєр-міністра України, наказами міністерства аграрної політики та продовольства України, дорученнями Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та заступників, наказами Держпродспоживслужби та його заступників, актами місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також наказами Головного управління Держспоживслужби і цим Положенням.

Про роботу Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі
 
У 2016 році робота управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі повідомляє про те, що впродовж вся була спрямована :
- на охорону території району від занесення з території інших держав або карантинної зони збудників інфекційних хвороб тварин ;                                 
          - захист тварин від хвороб спільних для тварин і людей;
     - ветеринарно-санітарна експертиза продукції тваринного походження, а на ринках і рослинного походження, що використовується для харчування або виготовлення харчових продуктів.
     -профілактику і діагностику інфекційних, інвазійних хвороб тварин та їх лікування;
     - державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за заготівлею, зберіганням, переробкою та реалізацією продукції тваринного походження, а на ринках і рослинного походження;
         З метою захисту населення від хвороб спільних для тварин і людей, а також недопущення виникнення різних харчових токсикоінфекцій проводилась роз’яснювальна робота серед населення, заготівельників, переробників та підприємців які реалізують продукцію тваринного походження. За 2016 рік було проведено 3 засідання ДНПК з них два засідання ДНПК щодо здійснення заходів з профілактики та ліквідації сказу і одне засідання ДНПК про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней та опрацювання плану дій при підозрі захворювання свиней  на африканську чуму. Проведено навчання - тренігз опрацювання  плану дій органів управління та сил Надвірнянського району підсистеми єдиної системи цивільного захисту   при  підозрі захворювання свиней  на африканську чуму.
В 2016р. в районі було зареєстровано один випадки сказу серед дикої фауни. Сказ лисиці Надвірнянського ДЛГ урочище «Буковинка». Рішенням ДНПК було накладено карантинне обмеження на вогнище сказу та загрозливі території. Затверджувався план заходів щодо ліквідації вогнища сказу тварин, розроблений управлінням Держпродспоживслужби в Надвірняському районі.         Завдяки виконанню плану заходів по локалізації та ліквідації сказу дане вогнище було ліквідоване та знято карантинне обмеження. На даний час район благополучний щодо даного захворювання.
Виконуючи план протиепізоотичних міроприємств ветеринарній службі району вдалося добитися благополуччя по таких особливо небезпечних захворюваннях спільних для тварин і людей як туберкульоз, бруцельоз, сибірка, лейкоз, сказ та інших.
Службою ветеринарної медицини району приділялася особлива увага в питанні профілактики інфекційних захворювання  свиней, а особливо  чуми свиней. З приводу цього питання впродовж 2016 року спеціалістами ветеринарної медицини велась роз’яснювальна робота через засоби масової інформації (районну газету) та інформаційні листівки в кількості 1000 штук,  в яких висвітлювалася вся інформація щодо вище згаданих захворювань.
     Ветеринарною службою району   проводились подвірні обходи дворів з метою виявлення хворої птиці, щомісячно проводились моніторингові дослідження свійської птиці на виявлення захворювання на ранній стадії, а також проведено відповідну роботу по недопущенню псевдо чуми птиці.
Під особливим державним контролем була робота птахофабрики  по вирощуванню індика на м’ясо. Постійно вівся державний нагляд за виконання схеми підготовки  приміщень  посадки  завезеного молодняка, постановки карантинування птиці. Під час карантинування  вівся контроль за виконанням всіх вимог до карантинування птиці ( виконання схеми вакцинопрофілактики, плану протиепізоотичних заходів, та дотримання роботи господарства в режимі « закритого типу»).
Проводився постійний контроль за утилізацією технічного відходу птиці та боєнських відходів. Так за 2016 рік на Жовківська філія ДП “Укрветсанзавод” відправлено 55.660 тон та на ДП Укрветсанутильзавод в особі Тернопільської філії – 181.39 тон відходів на утильзацію. Всього утилізовано 237.05 тон технічного відходу.
Завдяки проведенню цих заходів було забезпечено благополуччя району щодо інфекційних захворювань птиці.
     Службою ветеринарної медицини району за 2016р. стовідсотково виконано протиепізоотичний план профілактичних щеплень та діагностичних досліджень:
-         7308гол. на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз;
-         102 гол. свиней на бруцельоз, лептоспіроз, аскаридоз;
-         75 гол. коней проти параскаріодоза, стронгілідоза.
     Проведено профілактичних щеплень:
-         проти сибірки 844 гол. ВРХ; 70 гол. Коней; 156 гол. ДРХ.
-         5609гол. свиней проти хвороби Тешена, проти чуми свиней 4165 гол.
-         37019гол. птиці проти чуми.
-         2159 гол. кролів проти геморагічного захворювання.
-         проведено щеплень проти сказу: собак -2815 , котів -128, свині-1, ДРХ-6
На ринках м. Надвірна і смт. Делятин ведеться постійний державний ветеринарно-санітарнй контроль, ветеринарно-санітарну експертизу продукції тваринного і рослинного походження проводять працівники державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.
 За 2016 рік проведено експертиз м’яса 2626, молока і молочнихпродуктів 3765, експертиз яєць 1078 , овочів і фруктів 7090, експертиз риби 2 , готових харчових продуктів 7579, та інших харчових продуктів -401.
Не допущено до реалізації в 2016 році    молока і молочних продуктів 97 кг, яєць 30 шт., риби 0 кг, овочів 100 кг, інші харчових продуктів – 0 кг, готові харчові продукти промислового виготовлення 0 кг.
          Субпродукти свинні – 63кг.мясо туша свині-1(кнур)
В 2016р. працівниками ветеринарної медицини району було проідентифіковано 1158 ВРХ,  1869 свиней .
 

Структура управління  
Держпродспоживслужби
в Надвірнянському районі

Графік роботи 800-1715
м. Надвірна, вул. Федьковича, 48
тел/факс(03475)29407
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
В. о. начальника управління- Гурмак Іван Григорович
Графік особистого прийому:
Вівторок, чертвер – з 800 до 1200

1.     Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарії:
Заступник-начальника –начальник відділу, головний спеціаліст, провідний спеціаліст, провідний фахівець.
2.     Відділ державного нагляду за дотримання санітарного законодавства:
Начальник відділу, головний спеціаліст, провідний фахівець.
 

ДолученняРозмір
Щодо отримання експлуатаційного дозволу для операторів ринку, що проводять діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження.doc61 КБ
З видачі дозволу на проведення діагностичних, екпериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов’язана з використанням джерел неіонізуючого випромінювання.doc65.5 КБ
З видачі дозволу (санітарного паспорта) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.doc62.5 КБ
neyistivni_produkti.doc56 КБ
З видачі експлуатаційного дозволу для провадження діяльності: на потужностяз (об’єктах) з переробки неїстивних продуктів тваринного походження; на потужностяз (об’єктах) з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів.doc56 КБ
З видачі фітосанітарного сертифіката на реекспорт партії вантажу.doc61.5 КБ
З видачі карантинного сертифіката партії ватажу.doc61.5 КБ
З видачі з видачі дозвол на проведення заходів із залученням тварин.doc59.5 КБ
Про кавуни і не тільки.doc41 КБ
Щодо вакцинації пероральної вакцинації тварин проти сказу на території району.doc26 КБ
Обережно пташиний грип.doc34.5 КБ
Вузликовий дерматит.doc40 КБ
Про недопущення африканської чуми свиней на територію району.doc38.5 КБ
Правильне харчування-гармонійний розвиток!doc18.07 КБ
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! ОБЕРЕЖНО АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ.doc24.55 КБ
Як запобігти захворюванню на сказ? .doc37.78 КБ
Профілактика кишкових інфекцій.doc42 КБ
Як уникнути від отруєння алкоголем. .doc53.72 КБ
Спека.doc39.44 КБ
Щодо відміни санітарних паспортів на автотранспорт по перевезенню продуктів харчування..doc12.81 КБ
До відома операторів ринку!.doc25.34 КБ
Держпродспоживслужба застерігає про небезпечність отруєння грибами..doc28.64 КБ
Агрофірма "Добробут".doc51.31 КБ
Користувачам мисливських угідь.doc51.45 КБ
Головам міської, селищних,сільських рад.doc54.12 КБ
Директору ПП «М'ясо Карпат» І. Шумському.doc51.13 КБ
Директорам ринків.doc49.48 КБ
Фермерське господарство.doc53.65 КБ
протокол наради.25.01.2017р.pdf453.51 КБ
Довідка по зареєстрованих випадках африканської чуми свиней на території України_24.01.2017_.doc36.5 КБ
Грип птиці.pdf229.61 КБ
семінар навчання 14.02.17r..doc28.63 КБ
Про відходи 20/02/2017.doc36.5 КБ
Щодо виявлення ДНК вірусу АЧС.pdf260.14 КБ
План заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу тварин.pdf180.29 КБ
Рішення № 1 від 09.02.2017 Державної надзвичайної протиепізотичної комісії при Надвірнянській РДА.pdf200.82 КБ
Положення про управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі .pdf5.61 MБ
13.03.2017 Перевезення собак, котів та домашніх тхорів (фреток) в країни ЄС згідно чинного законодавства.doc34.5 КБ
ВИМОГИ до влаштування шахтних колодязів.doc45 КБ
НЕ БРУДНИ КРИНИЦІ, БО СХОЧЕШ ВОДИЦІ.doc29 КБ
RASFF_2017.0379_Повідомлення_03.04.2017_1.pdf217.95 КБ
30.03.2017.Додаток до повідомлення.pdf485.03 КБ
510088713Додаток до повідомлення 2.pdf367.37 КБ
25.05.2017 Пам’ятка для населення щодо профілактики ботулізму.pdf96.84 КБ
25.05.2017 ПАМЯТКА/ВИТЯГ Основних вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».doc70.5 КБ
25.05.2017 ПАМЯТКА про порядок провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення під час проведення ярмарків та фестивалів.doc29 КБ
25.05.2017 Організація медико-санітарного забезпечення роботи пришкільного табору .doc55.5 КБ
25.05.2017 Рекомендації постачальникам харчової продукції та сировини в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку .doc39.5 КБ
25.05.2017 Рекомендації з організації харчування дітей в відпочинкових та оздоровчих закладах..doc101.5 КБ
09.06.2017 Рекомендації щодо запобігання харчових отруєнь та кишково шлункових захворювань під час організації масових заходів для операторів харчових продуктів та організаторів заходів.doc44.5 КБ
повідомлення RASFF.jpg399.39 КБ
Для запобігання отруєння грибами, необхідно дотримуйтесь наступних заходів та правил..doc40.5 КБ
10.07.2017 Методичні рекомендації по медико-санітарному забезпеченню наметових таборів..doc77.5 КБ
10.07.2017 Рекомендації щодо запобігання харчових отруєнь та кишково шлункових захворювань під час організації масових заходів для операторів харчових продуктів та організаторів заходів.doc77.5 КБ
29.08. 2017 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ХОЛЕРУ. .doc34 КБ
До відома суб’єктів господарювання!!!. doc134.5 КБ
14.11.17 УВАГА! Африканська чума свиней: що потрібно знати власникам тварин.doc745.94 КБ
14.11.17 Повідомлення RASFF 2017.0379 .pdf2.23 MБ