60% 70% 80% 90%

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району за 9 місяців 2016 року

Довідка
про стан виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району за  9 місяців  2016 року.
 

Відділами, управліннями, службами районної державної адміністрації, бюджетними установами району, органами  місцевого самоврядування  в звітному періоді вживались заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району на 2016 рік, затвердженої рішенням сесії Надвірнянської районної ради від 18.02.03.2016 року № 103-4/2016.
За 8 місяців 2016 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 793,1 млн.грн. Частка району у загальнообласному обсязі реалізації склала   3,7 відс.
За 9 місяців 2016 року виробництво нерудних будівельних матеріалів зросло на  30,7 відс., меблів на 74,9 відс., плити ДСП ламінованої зросли на 1,6 відс., плити ДСП необробленої залишились на рівні минулого року.
Поряд із позитивними досягненнями  обсяги видобутку нафти знизились на   - на 52,5 відс., а газу -  на  15,3 відс.
     Найбільш проблемним у галузі промисловості залишається питання відновлення роботи ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", яке протягом 2012-2016 років майже не проводило переробку нафти. Не вирішеним залишається отримання спецдозволу на користування надрами Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища.
В агропромисловому комплексі всімакатегоріями господарств обсяги виробництва молока, у порівняні з відповідним періодом минулого року, зросли на 0,2 відс. Обсяги заготівель молока від населення зменшились на 0,7 відс., а м'яса зросли на 0,3 відс.
ПП "М'ясо Карпат" продовжувало реалізацію інвестиційного проекту із переробки м'яса (забій, обробка, розфасовка). В даний час тут створено 20 робочих місць. 
         За 8 місяців 2016 року підприємствами району виконано будівельно-монтажних робіт на суму  10,7 млн.грн., що на 39,0 відс. більше ніж у відповідному періоді минулого року.
         За перше півріччя здано  експлуатацію 17649 кв. м. житла, що на 15,6 відс. більше ніж у відповідному періоді минулого року.
         Станом на 01.10.2016 р.  громади с.с. Молодків, Гаврилівка та Зелена завершили реалізацію проектів в рамках Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", громадою с. Пасічна залишилось затвердити звіт про виконання робіт.
         Надвірнянською міською радою  розпочато реалізацію 4 мікропроектних пропозицій щодо  підтримки  об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Розпочато організаційні заходи із реалізації проектів.
         Крім того Надвірнянська міська рада приймає участь у проекті "Розумні міста", в рамках якого планується реалізувати два проекти  "Запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради" та "Безпечне місто": встановлення системи відеоспостереження». 
         В даний час опрацьовується питання щодо будівництва ТОВ „Перфект Пак” сонячної електростанціїна території КП"Надвірнаводоканал" в с. Пнів.
            У вересні 2016 року проведено робочу зустріч із польськими партнерами щодо можливості розміщенняу м.Надвірнавиробництва із переробки ТПВ у районі.
         На виконання програми модернізації освітлення населених пунктів за рахунок коштів районного бюджету передбачено 180,0 тис.грн. У звітному періоді освоєно 155,0 тис.грн. Роботи виконано, в т.ч.: с.с. С.Майдан, Гаврилівка, В.Майдан, Парище, Волосів, Лоєва, Зелена, Фитьків, Чорні Ослави, Молодків, Білі Ослави, смт.Битків.
         Продовжувались роботи із будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. у селі Чорний Потік.
         На завершенні роботи із будівництва підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин.
          Протягом звітного періоду проводились роботи із ремонту доріг загального користування місцевого значення. Зокрема за рахунок коштів обласного бюджету та місцевих рад частково проведено  ремонт доріг Битків-Білозорино та Надвірна-Бистриця. Також частково проведено ремонт об’їзної дороги Надвірна-Бистриця, Делятин-Яблунів, Гвізд-Молодків,  Делятин-Любіжня, Зелена-Черник. Силами  ДП "Івано-Франківський облавтодор" проведено поточний ремонт доріг Надвірна-Івано-Франківськ, Делятин-Раківчик та на ділянках дороги Львів-Мукачево.
За перше півріччя 2016 року підприємствами та організаціями району освоєно 99,8 млн.грн. капітальних інвестицій, що становить 3,4 відс. від загальнообласного обсягу  інвестицій. На одну особу освоєно 863,8 грн, проти 2125,1 грн. в загальному по області.
Станом на 01.07.2016 року в економіку району іноземними інвесторами вкладено 6520,0 тис.дол. США прямих іноземних інвестицій, що складає 0,8 відс. загальних інвестицій по області.                                                                
Обсяги експорту та імпорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Надвірнянського району у Iпівріччі 2016 р. склали  1497,2 тис.дол. США та 11486,4 тис.дол. США. У порівнянні з відповідним періодом 2015р. обсяги експорту зменшилися на 75,2 відс.,а імпорту – зросли  у 6,5раз. 
Питома вага району в загальних обсягах експорту області становила 0,7відс.,  імпорту – 1,3відс.
З  початку 2016 року до бюджетів  усіх рівнів мобілізовано 366,6 млн.грн., що на  11,0 млн.грн. більше  ніж у відповідному періоді минулого року, в т.ч.: надходження до державного бюджету зменшились на 27,8 млн.грн., а до місцевого бюджету збільшились  - на  38,8 млн.грн.      
Недоїмка із платежів до бюджетів усіх рівнів станом на 01.10.2016 року складає  518,5 млн.грн. і зросла у порівнянні з початком року на 4,2 відс. Найбільшу недоїмку допустили ПАТ "УКРНАФТА" (246,4 млн.грн.), ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття"(256,3 млн.грн.) та ТОВ "Укркарпатойл" ЛТД" (12,4 млн.грн.).
Станом на 01.10.2016 року в Надвірнянському об’єднаному управлінні  Пенсійного фонду України отримують пенсійне забезпечення 26158 осіб.  Протягом року проведено перерахунок пенсій 1162 пенсіонерам, призначено  772 нових пенсій. Виплата пенсій проводиться відповідно до встановлених графіків.
Станом на 01.10.2016 р. підприємствами та організаціями, бюджетними установами району забезпечено своєчасність із виплати заробітної плати. 
Станом на 01.10.2016 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 5150 чол., в тому числі безробітних – 1196 чол. Рівень зареєстрова-ного безробіття складає  2,0 відс.
Протягом року вживалися заходи щодо забезпечення соціальних гарантій  громадян, які мають право на пільги. Станом на 01.10.2016 року на обліку  перебувало 20243  одержувачів всіх видів соціальних допомог. 
За цей час призначено допомог на суму  213,4 млн.грн., які профінансовано в повному обсязі. Нараховано житлових субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 68,8 млн.грн., профінансовано – 85,0 млн.грн. За призначенням субсидій на тверде паливо і скраплений газ звернулося  3920 сімей.        
За цей час надано пільг на житлово-комунальні послуги із районного бюджету на суму 1,33 млн.грн., в т.ч. учасникам АТО – 125,7 тис.грн.
З початку року 6 учасників бойових дій в зоні АТО отримали послуги із психологічної реабілітації, та 9 учасників АТО отримали безкоштовні путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів державного бюджету та 1 інвалід війни АТО отримав безкоштовну  путівку з обласного бюджету.
В райдержадміністрації створено центр обслуговування учасників АТО, який розміщений в колишньому приміщенні центру надання адміністративних послуг.
В районі зареєстровано 3136 суб’єктів малого підприємництва, з них 327 юридичних осіб та  2809 фізичних осіб. Суб’єктами малого бізнесу до бюджетів усіх рівнів сплачено 30,4 млн.грн., що становить 8,3 відс. від надходжень до  зведеного бюджету.          
Забезпечено належне функціонування Центру надання адміністративних послуг. За звітний період до ЦНАП звернулось  12928 чол., із них надано  12774 адміністративних послуг.
У квітні 2016 року центр надання адміністративних послуг перенесено у нове  просторе приміщення Надвірнянській ОДПІ. Для виконання ремонтних робіт із районного бюджету залучено 50,0 тис.грн. В центрі надання адміністративних послуг створено сектор державної реєстрації  штатною чисельністю 2 одиниці.
Службою в справах дітейрайдержадміністрації з початку року виявлено 5 дітей, які залишились  без батьківського піклування, яким надано  статус дітей сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування. З них: 1 дитину влаштовано в  Надвірнянське ПТУ № 11; 1- в дитячу лікарню, 1 - взято під опіку, 2- у прийомні сім'ї.
 В районі функціонує 7 прийомних сімей, у яких проживають 9 дітей,  з числа  дітей, позбавлених батьківського піклування.У 2016 роців районі створено дві прийомні сім’ї, в які влаштовано 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. Також в функціонуючу прийомну сім’ювлаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування.
Райдержадміністрацією протягом звітного періоду проводились заходи із оздоровлення дітей пільгових категорій, зокрема у МДЦ "Молода Гвардія" оздоровлено - 32 дітей., ДПУ МДЦ "Артек" (м.Київ, Пуща Водиця) - 5 дітей, м.Скадовськ - 6 дітей учасників АТО..
В обласних закладах оздоровлення та відпочинку дітей  ЛОК «Прикарпатські зорі» (с. Слобода, Коломийського району), ПЗОВ «Перлина Придністров’я» (с. Михальче, Городенківського району), ДЗОТ «Сокіл»                         (с. Сокіл, Галицького р-ну) оздоровилось 97 дітей пільгових категорій.
Крім того на території району організовано 9 оздоровчих таборів.
У м.Надвірна на високому організаційному рівні проведено матчеву зустріч із боксу між Україною та Ірландією.
В м.Надвірна відкрито майданчик для вуличного баскетболу (стрітболу), а також силовий майданчик у зоні відпочинку Ім. Назарія Яремчука.
В галузі освіти продовжувались роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів. Особливу увагу приділялось впровадженню енергоефективних заходів.
У Делятинському НВК, Гаврилівській, Тисменичанській, Гвіздській та Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 силами інвесторів  встановлено котли на альтернативних видах палива (дрова). До кінця року планується залучення інвестиційних коштів у модернізацію котельні у Пнівській  ЗОШ І-ІІІ ст.
Проведено ремонт систем опалення та тепломереж  Лісновелесницької  ЗОШ І ст., Надвірнянського РЦДТ, Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст., Добротівського і Цуцилівського НВК, Тисменичанської, Битківської, Назавизівської, Краснянської,  Парищенської   та Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст. та у ДНЗ "Пролісок" .
Проведено  ремонт дахів Надвірнянської   № 3, Гаврилівської,  Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ст., Делятинської і Чорноославської ЗОШ І-ІІ ст.,  ДНЗ "Золота Рибка", с.Перерісль, ДНЗ "Гуцулочка" с.Бистриця та відновлено дах Фитьківської  ЗОШ І-ІІІ ст.
Замінено вікна і двері у Цуцилівському НВК, Надвірнянських №3 і №4, Білоославській, Середньомайданській, Битківській, Ланчинській, Краснянській, Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст., Стримбівській і Камінецькій ЗОШ І-ІІІ ст., Делятинському НВК,  Битківській, Пасічнянській №1 ЗОШ І-ст., ДНЗ "Дударик" с.Саджавка, ДНЗ "Малинка" с.Гвізд, ДНЗ "Квітка Карпат", Делятинському НВК, Пасічнянській ЗОШ І-ст.№1.
Проведено ремонт внутрішніх туалетів  у Делятинській.№1, Парищенській і Зарічанській  ЗОШ І-ІІІ ст., Пасічнянській  ЗОШ І ст. № 3.
Проведено ремонт системи водопостачання і водовідведення Гаврилівської, Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Делятинського НВК.
Відремонтовано приміщення Надвірнянського фізико-математичного ліцею,  Молодківської, Зеленської,  їдальні Делятинської №1, Пнівської,  Ланчинської, Бистрицької, Надвірнянської  №1, Лоївської  ЗОШ І-ІІІ ст., їдальні Делятинського НВК, Чорноославської і Делятинської  ЗОШ ІІст.,  Пасічнянських ЗОШ І ст. №2 та №4.
Проведено ремонт приміщень ДНЗ "Сонечко в смт. Делятин (військове містечко), ДНЗ "Ромашка в смт. Ланчин, ДНЗ "Гуцулочка" в с.Бистриця, благо-устрій території ДНЗ "Лісова казка" у с.Пасічна.
Відремонтовано фасад Надвірнянської ЗОШ   І-ІІІ ст. № 2 і  Камінецької ЗОШ І-ІІ ст.
Проведено ремонт системи електропостачання у Гвіздській ЗОШ І-ІІІ ст. та ЗОШ І ст. у с. Мирне.  Відремонтовано тир у  Білоославській ЗОШ І-ІІІ ст.
 Для освітніх закладів району придбано спортивний інвентар (80,0 тис.грн.), комп’ютерні та мультимедійні комплекси (200,0 тис.грн.), підручники (100,0 тис.грн.), шкільні меблі (60,0  тис.грн.), музичне обладнання для РЦДТ (50,0 тис.грн.).
Встановлено  майданчики  із  штучним покриттям  у Тисменичанській, та Пасічнянській ЗОШ  І-ІІ ст. Придбано обладнання для влаштування спортивно-тренажерних майданчиків в смт. Битків, сіл Гвізд та Середній Майдан. Закуплено матеріали для облаштування огорожі навколо спортивного майданчика у Стримбівській ЗОШ  І-ІІ ст. Розпочато виготовлення ПКД на добудову спортзалу Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст..
Придбано дитячі  ігрові майданчики для ДНЗ  "Дзвіночок", с.Красна, ДНЗ "Лісова Казка", с. Пасічна, ДНЗ "Росинка, с.Лоєва.
В галузі охорони здоров'яу звітному періоді вживались заходи щодо покращення матеріально-технічної бази.
За рахунок коштів районного бюджету придбано апарат штучної вентиляції легень для відділу інтенсивної терапії ЦРЛ, встановлено тротуарну плитку на території ЦРЛ, проведено поточний ремонт фасаду ЦРЛ, дитячої лікарні, кардіологічного, хірургічного та інфекційного відділу, ремонт дахів дитячої лікарні, поточний ремонт приміщень Білоославської ЛА, ремонт фасаду ФАПу с.Заріччя. Відремонтовано дах у Ланчинській МЛ, проведено заміну вікон у Ланчинській міській лікарні і ФАПі у с. Верхній Майдан. Встановлено котел на твердому паливі у ФАПі с.Добротів.   
За рахунок коштів Делятинської селищної ради проведено ремонт туалетів у Делятинській міській лікарні та капітальний ремонт рентген кабінету.
За рахунок спецкоштів придбано комп'ютерну техніку для ендокриноло-гічного кабінету ЦРЛ, парафінонагрівач для поліклініки ЦРЛ, котел для Волосівської ЛА, апарат «Алкотестер» для приймального покою ЦРЛ, стерилізатор повітряний ГП-80 для пологового будинку.
Відділом культури райдержадміністрації забезпечено збереження і нормального функціонування інфраструктури галузі. Урочисто відзначено Різдвяні свята, День Соборності та Свободи, День памяті Героїв Крут, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увіковічення Героїв Небесної сотні, 27-у річницю виводу військ з Афганістану, 202-у річницю із Дня народження Т.Шевченка.
Протягом звітного періоду проведено ремонт фасаду районного будинку культури та встановлено годинник, Делятинської дитячої музичної школи, ремонт приміщень художньої школи, частково замінено вікна у Тисменичанській, Молодківській, Цуцилівській бібліотеках, Зарічанському народному домі та Чорноославському сільському клубі. Уутеплено і облаштовано стелю у Тисменичанському сільському будинку культури.
Проведено  ремонти дахів Саджавського СБК, громадського будинку у с.Заріччя, адмінбудинку і будинку культури в с.Цуцилів, будинку культури у с.Волосів.
Проведено ремонт Добротівського сільського клубу (із влаштуванням системи опалення), Делятинського народного дому та Пнівського будинку культури.
Протягом року для установ культури придбано оргтехніку для установ культури (38,4 тис.грн.), музичні інструменти для музичних шкіл (35,8 тис.грн.), матеріали для ремонту шкіл (48,2 тис.грн.), інвентар для бібліотек (12,2 тис.грн.). Поповнено бібліотечні фонди ЦБС за рахунок різних джерел на суму понад 40,0 тис. грн.
Станом на 01.10.2016 року на виконанні у райдержадміністрації є 31 районна цільова програма, на реалізацію яких у 2016 році передбачено  5596,0 тис.грн. З районного бюджету профінансовано 23 програм на загальну суму  3909 тис.грн.
 Поряд із досягненнями в районі  є ряд проблемних питань, вирішення, яких потребує комплексних заходів.   
Невідкладного вирішення потребують такі проблемні питання:       
1.     Вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами. Залучення інвестора для реалізації інвестиційного проекту із збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів у районі (будівництво полігону та сміттєсортувальної лінії в урочищі "Чобіток" м.Надвірна);
2.     Проведення капітального ремонту доріг державної та комунальної власності;
3.     Виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову  шкіл у селах Чорний Потік, Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти та дошкільних навчальних закладів у селах Білі Ослави, Лісна Тарновиця, Пнів і Камінне.
4.     Нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу;
5.     Виготовлення генерального плану забудови селища Битків та в інших населених пунктах району.