60% 70% 80% 90%

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Крім веселих календарних свят, є такі дні, які змушують нас замислитися про те, що відбувається навколо.
Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума 20 ст., а тепер вже і 21 століття загрожує існуванню людства.
Традиція відзначати Всесвітній день боротьби зі СНІДом була покладена 1-го грудня 1988 закликом до розширення обміну інформацією з ВІЛ/СНІДу та соціальної терпимості, що пролунав на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх держав.
ВІЛ-інфекція це проблема не лише медична. Багато могли б уникнути хвороби, якщо б знали про неї і заходах безпеки більше.
Тому так важливо говорити про боротьбу зі СНІДом і приділяти увагу тим, хто, на жаль, не уникнув фатального випадку.
Це марші і флешмоби, благодійні акції та концерти. Їх присвячують відомим людям, загиблим від цієї хвороби. Все активності 1 грудня супроводжує символ боротьби зі СНІДом - червона стрічечка у формі галочки. Цей символ придуманий художником Франком Муром в 1991 році, а потім підтриманий групою Visual AIDS. Червоні стрічки в Міжнародний день боротьби зі СНІДом надягають зірки та відомі люди. Так вони показують, що пам'ятають про проблему, і закликають всіх задуматися про неї.
Станом на 01.10.2016 р. перебуває на обліку 946 ВІЛ-інфікованих пацієнтів (в тому числі 51 дитина народжена від ВІЛ-інфікованих матерів, 2 дітей з невстановленим шляхом передачі) в тому числі 377 пацієнтів в стадії СНІДу з них 13 дітей в стадії СНІДу.
Повторюся, статистика невблаганна - в Івано-Франківській області впродовж останніх років вірус імунодефіциту людини поширюється переважно статевим шляхом.
Наведені дані говорять, що необхідно розробляти програми націленість на пропаганду більш безпечного індивідуальної поведінки, а також на зміну соціальних норм, які забезпечують більш здорове сексуальну поведінку.
Зміна поведінки носить комплексний характер; воно включає знання, мотивацію і можливості для вибору, що залежать від соціокультурних норм, а також оцінку ризику з урахуванням переваг в короткостроковому плані і наслідків в майбутньому. Просвітництво зі статевих питань з урахуванням віку дозволяє покращити знання і сприяє більш відповідальному сексуальної поведінки. Однак існують суттєві прогалини навіть у базових знаннях з питань ВІЛ та шляхів його передачі.
ВІЛ не передається. Хочете дізнатися як?
В концентрації, достатній для зараження, вірус міститься в крові.
Неможливо заразитися, користуючись з ВІЛ-інфікованими загальним посудом, туалетом, плаваючи з ними в одному басейні, вітаючись і обіймаючись. ВІЛ не переноситься комахами.
Ніхто не застрахований від зараження ВІЛ. Будь-яка людина, чоловік або жінка, в будь-якому віці, незалежно від місця проживання і релігійних переконань може заразитися. Тільки знання (про шляхи передачі та профілактиці ВІЛ-інфекції) та вміння конкретної людини здатні захистити його від зараження.
Розглянемо кілька життєво важливих ситуацій з різним рівнем ризику зараження:
Ризик дуже великий при спільному користуванні шприцами і медичними голками.
Наша порада: Обов'язково уникайте цього.
Ризик дуже великий при анальних зносинах без запобіжних заходів, як для чоловіків, так і для жінок. Ризик є і тоді, коли не відбувається виливу сперми.
Наша порада: Подумайте, чи треба вам це? Якщо так, то неодмінно користуйтеся презервативами і з достатньою кількістю безжирову зволожуючого засобу.
При статевих зносинах з носієм вірусу без запобіжних заходів виникає велика небезпека зараження.
Наша порада: користуйтеся презервативами.
Ризик є:
Якщо в рот потрапляє сперма, яка містить ВІЛ, може статися зараження. Виділення жінки також можуть містити ВІЛ.
Наша порада: уникайте попадання сперми або виділень піхви в рот. Статеві зносини через рот тільки з презервативом.
Ризику немає:
Під час поцілунків ризику немає. Під час кожних дотиків або контактів, таких як подача руки, погладжування, пещення немає ніякого ризику. Навіть якщо хто-небудь живе в одній квартирі з носієм вірусу, зараження відбутися не може.
Зараження не може статися і в тому випадку, якщо хворий чхає або кашляє. Спільне користування посудом не містить ніякого ризику. Також немає ніякої необхідності окремо прати одяг або білизну хворої людини.
Спільне користування басейном, лазнею, туалетом не містить ризику зараження ВІЛ.
Під час медичних процедур ризику немає, якщо дотримуються звичайні гігієнічні правила (тобто вживання одноразових медичних матеріалів і ретельно стерилізованих приладів).
При дотриманні існуючих гігієнічних правил перукар, манікюр, татуювання, проколювання вух не несуть ризику зараження ВІЛ. Наша порада: татуювання або проколювання вух робіть тільки у фахівців.Ризику немає при укусах комах.
Хочу закликати всіх небайдужих людей до свого здоров'я взяти участь в акції, приуроченої до Дня боротьби зі СНІДом, та пройти тестування на ВІЛ-інфекцію.
Тестування на ВІЛ-інфекцію можна пройти в будь-якому лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання, або в спеціалізованих установах: кабінетах «Довіри».
Обстеження на ВІЛ - це завжди стрес. Навіть якщо ви майже впевнені, що ВІЛ у вас немає, все одно в підсвідомості можуть виникнути побоювання.
Якщо обстеження на ВІЛ належить після небезпечної ситуації, зважитися на нього буває багато разів складніше, але необхідно.  Виявлення ВІЛ-інфекції, сприятиме своєчасному розпочатому лікуванню і збереженню здоров'я на десятки років.
Ми запрошуємо всіх бажаючих, пройти консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію в Надвірнянській ЦРЛ вул.Грушевського12,кабінет «Довіра» безкоштовно, та анонімно.
Бажаємо, бадьорості і надії всім, хто хворий, кого вразив цей не дуг і залишається живим! Життя не відвернулася від Вас, вона лише нагадало  про себе!
 
Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьким вам людей!
 
Вик.Лікар-інфекціоніст:                                                                             Матієшин О.Ю
 

ДолученняРозмір
Щоб покласти край туберкульозу.doc25.5 КБ
Всесвітній день боротьби з туберкульозом.doc34 КБ
Цукровий діабет – не хвороба, а стиль життя.doc34.5 КБ
Куріння небезпечне – це має знати кожен.doc47.5 КБ
Що буде, коли ви кинете курити прямо зараз? .doc545 КБ
Заходи особистого захисту від нападу іксодових кліщів.doc106 КБ
Що потрібно знати про гепатит А.doc31.5 КБ
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ – АЛЕРГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ.doc38.5 КБ
ПИВНА ОТРУТА.doc77 КБ
ТУБЕРКУЛЬОЗ ВИЛІКОВНИЙ.doc163 КБ
10 правил профілактики гострих кишкових інфекцій.doc90 КБ
ВАШЕ ЗДОРОВ’Я – У ВАШИХ РУКАХ!.doc66 КБ
ЕНЕРГЕТИЧНІ НАПОЇ І МОЛОДЬ: ХТО КОГО?.doc103 КБ
ОСНОВИ ПРОФІЛАКТИКИ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ.doc48 КБ
Харчуватися правильно - ЖИТИ ДОВГО!.doc170 КБ
Як загартовувати дитину: 10 правил для батьків.doc61 КБ
ЩОБ СПЕКА СТАЛА БЕЗПЕЧНОЮ!.doc89.5 КБ
1грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом.doc33.5 КБ
ДОРОЖНЯ КАРТА ОБСЛУГОВУВАННЯ УЧАСНИКІВ АТО У ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ РОЗ’ЯСНЕННЯ ПО ПІЛЬГАХ.pdf184.82 КБ