60% 70% 80% 90%

Надвірнянська філія ДУ "Івано-франківське ОЛЦ МОЗ України"

 Начальник Надвірнянського міськрайонної філії  

ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України»
Жеревчук Оксана Петрівна.
 
Надвірнянський міськрайонний відділ складається з 5 відділень (мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторії, відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень, відділення організації епідеміологічних досліджень, відділення дезінфектології).
Метою відділу є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, проведення державного обліку інфекційних захворювань, розслідувань причин і умов виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.
Лабораторні та інструментальні дослідження для потреб санітарно-епідеміологічного нагляду проводяться за рахунок коштів бюджету відповідно до щорічного плану заходів здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду, а також позапланового в установленому законодавством порядку.
Відділ здійснюєтакі основні напрямки діяльності:
- мікробіологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, фізичні дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров’я людини;
- дослідження середовища життєдіяльності людини;
- проведення обліку інфекційних захворювань та масових неінфекційних захворювань (отруєнь), проведення заключних та поточних дезінфекційних заходів;
- забезпечує проведення епідеміологічних розслідувань випадків та спалахів інфекційних хвороб,отруєнь з метою встановлення причин їх виникнення, факторів передачі інфекції, визначення меж осередків інфекційних хвороб, масштабів поширення, та надання пропозицій щодо їх ліквідації;
-  проводить оцінку безпечності впливу на людину фізичних. Хімічних, біологічних факторів середовища життєдіяльності людини та надає за результатами такої оцінки відповідні рекомендації.
Відділ здійснює за плату інші види діяльності, до яких належать:
-   проведення лабораторних та інструментальних досліджень для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності;
-  проведення профілактичних та поточних дезінфекційних заходів.

Режим роботи
З 8.00 год. до 17.00 год.
обід з 12.00 год. до 13.00 год.
приймальня  тел. 2-48-34
 
Прийом громадян
В особистих справах
Пон.   10.00 до 15.00
Сер.    13.00 до 15.00
 
По адміністративних справах
Щоденно з 9.00 до 10.00
 
 
Надвірнянський міськрайонний відділ ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України».
Завідувач Жеревчук Оксана Петрівна
До складу відділу входить :

  • відділення дезінфектології (завідувач Катаман Галина Дмитрівна);
  • відділення організації епіддосліджень (в. о. завідувача Глуханюк Оксана Дмитрівна);
  • відділення організації сан.-гіг. досліджень (в. о. завідувача Ковалюк Андрій Михайлович);
  • санітарно-гігієнічна лабораторія (завідувач Втерковська Оксана Дмитрівна);
  • мікробіологічна лабораторія (завідувач Стефанюк Оксана Дмитрівна).

 
 
Режим роботи всіх відділень:
Відділення дезінфектологія – з 8.00 до 16.12   (тел.:2-50-16)
Відділення організації епіддосліджень – з 8.00 до 16.42   (тел.:2-37-68)
Відділення організації сан.-гіг. досліджень – 8.00 до 16.42  (тел.:2-93-68)
санітарно-гігієнічна лабораторія – 8.00 до 16.12   
мікробіологічна лабораторія – 8.00 до 16.12  
 
Прийом аналізів
понеділок-четвер з 8.00 до 10.00

 

Звіт про роботу Надвірнянської міськрайонної філії
ДУ «ІФОЛЦМОЗУ» за 2017 рік.
 
 
Надвірнянський міськрайонна філія складається з 5 відділень (мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторії, відділення організації сан.-гіг. досліджень, відділення організації епід. досліджень, відділення дезінфектології).
Метою відділу є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, проведення державного обліку інфекційних захворювань, розслідувань причин і умов виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.
        У 2017 році робота філії,була направлена:
 - На вирішення проблемних питань, позначених за підсумками роботи за 2017рік і з врахуванням епідситуації в регіоні на основі проведеного епіданалізу;
-на здійснення нагляду за виконанням державних Програм, місцевих цільових Програм по профілактиці інфекційних і неінфекційних захворювань;
- на недопущення виникнення спалахів та профілактику інфекційних захворювань;
- на посилення за якістю води водопроводів та джерел децентралізованого водопостачання громадського користування;
- на  здійснення лабораторного контролю якості питної води за зверненнямигромадян;
 - на покращення  контролю за проходженням медоглядів декретованого контингенту;
 -  на  посилення контролюза проведенням оздоровчого періоду.
Лабораторні та інструментальні дослідження для потреб санітарно-епідеміологічного нагляду проводяться відповідно до щорічного плану заходів здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду, а також позапланового в установленому законодавством порядку.
Вода з централізованих водопроводів досліджується щомісячно.
Вода з децентралізованих джерел водопостачання (громадські криниці) 1раз на рік.
Відбір та дослідження проб води на бактеріологічне та фізико-хімічне дослідження з поверхневих водойм проводиться щоквартально згідно плану, а також проби води відбираються на ф.30 (вміст холерного вібріону) щомісячно у літній період (температура води повинна бути не менше 16 0С).
Робота філії проводилась згідно плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Надвірнянського району.
За період 2017 року Надвірнянською філією  з центральних водопроводів було відібрано 413 проб води на мікробіологічні дослідження(нестандартних не було) та 280 проб води на фізико-хімічні дослідження (не стандартних не було).
З інших джерел водопостачання ( локальні водопроводи, громадські криниці і т.д.) було відібрано 134 проби на мікробіологічні дослідження з них 45 проб не відповідали вимогам (ДсанПіН 2.2.4. 171-10) та було відібрано 134 проб на фізико-хімічні дослідження з них 4 проб не відповідали вимогам (ДсанПіН 2.2.4. 171-10).
Для покращення якості питної води надавались рекомендації власникам індивідуальних криниць.
На мікробіологічні та фізико-хімічні дослідження проводився відбір проб води з поверхневих водойм, всього 32 проба із них: р. Бистриця 12 проб, р. Прут - 8 проб, р. Ворона - 6 проб, р. Стримба - 6 проб. Поряд з вищевказаним було відібрано 32 проби води з поверхневих водойм на вміст отрутохімікатів в даних пробах вміст отрутохімікатів не перевищував гранично допустимої концентрації.
Забруднювачами атмосферного повітря в Надвірнянському районі є ряд підприємств і основними із них є ТзОВ «Свіспан Лімітед», бітумна база, ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”, автотранспорт,
Спеціалістами Надвірнянської міськрайонної філії згідно плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища щоквартально проводяться заміри шкідливих речовин в атмосферному повітрі в селітебній зоні ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття - (вміст діоксину азоту, діоксину сірки, пилу), ТзОВ «Свіспан Лімітед» - (вміст діоксину азоту, формальдегіду, пилу), бітумна база (с. Лісна Тарновиця) - (вміст діоксину азоту, діоксину сірки, пилу), автотранспорт -заміри проводяться на маршрутних точках м. Надвірна(м-н Шевченка) смт. Делятин (центр Делятина) на вміст діоксину азоту, діоксину сірки, пилу. Всього відібрано та досліджено 864 проби атмосферного повітря.
Проводились відбори та дослідження проб готових страв на бактеріологічне дослідження, всього в ДНЗ – 46 проб, ЗОШ – 24 проби.
Протягом 2017 року в районі реєструвалися 4 випадки спалахів інфекційних   захворювань 1 спалах по кишкових захворюваннях ( захворіло 6  дітей), 2 спалахи кору в побуті ( с. Л. Тарновиця – захворіли 4 людини, всі діти та смт. Делятин - захворіли 4 людини, з них 3 дітей) та 1 спалах вірусного гепатиту А (ЗОШ с. Білі Ослави - захворіло 11 людей з них 10 дітей та 1 вчитель).
 За період 2017 року реєструвалось:
  105 випадків кору в т.ч. 93 дітей,
  13 випадків сальмонельозу в т.ч. 8 дітей,
  140 випадків гострого ентероколіту в т.ч. 52 дітей,
  48 випадків вірусного гепатиту в т.ч. 15 дітей.
 Зареєстровано 34 випадки захворювання на гострий вірусний гепатит А, в т.ч. 14 дітей.                                                      
Протягом минулого року  2017 року  спалахів, пов’язаних з  вживанням недоброякісної питної води в районі не реєструвалося.  
Протягом року проводилась заключна дезінфекції в осередках інфекційних захворювань, що забезпечило попередження поширення захворювань серед населення району. Всього проведено 564 заключних дезінфекцій, в тому числі в дошкільних навчальних закладах та загальноосвітній школах.
Проведено бактеріологічних досліджень в лікувальних установах – 2146 проб, а також на стерильність виробів медичного призначення – 300 проб.
Проводилась профілактична дезінфекція приміщень, криниць, водовозів, машин для перевозки харчових продуктів.
 
Начальник філії                                                                    О.П. Жеревчук
 

 
 
  

ДолученняРозмір
стаття про антибіотики.doc30.5 КБ
Негативний впив куріння на організм підлітка.doc30.5 КБ
Отруєння пестицидами.doc27.5 КБ
ВІЛ.doc58.71 КБ
«ВІТРЯНА ВІСПА – ГОСТРЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ»doc34.18 КБ
КІР.doc37.22 КБ
«ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ».doc19.03 КБ
«Обережно - мікроспорія» .doc86 КБ
13.02.17« ЯК ПОПЕРЕДИТИ ГРИП ТА ГРВІ ».doc52.5 КБ
«МЕНІНГОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ».doc42 КБ
ПоложенняНадвірнянського відділу ДУ "Івано-франківське ОЛЦ МОЗ України" 1.jpg380.8 КБ
Положення 2.jpg820.47 КБ
Положення 3.jpg973.4 КБ
Положення 4.jpg742.45 КБ
Положення 5.jpg351.01 КБ
«ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР»doc52.51 КБ
Вплив побутової хімії на організм людини!!!.doc33.54 КБ
28.04.2017 Метгемоглобінемія у дітей.doc34 КБ
26.05.2017« Що потрібно знати про гострі кишкові інфекції ».doc29.5 КБ
Оздоровлення дітей влітку.doc27.5 КБ
Що потрібно знати про забруднення нітратами криничної води!.doc29.5 КБ
13.06.2017 ЛЯМБЛІОЗ У ДІТЕЙ.doc37.5 КБ
Що потрібно знати про малярію.doc33 КБ
Що таке вакцина БЦЖ та для чого вона потрібна?.doc31 КБ
10.07.17 Рекомендації для населення при збиранні та споживанні грибів .doc36.5 КБ
10.07.17 Обережно - ГРИБИ!.doc36.5 КБ
10.07.17 Ботулізм.doc26 КБ
12.07.2017 «Іксодовий кліщ – переносник хвороби Лайма».doc31.46 КБ
21.07.17 Як повинні обслуговувати в перукарнях?.doc36 КБ
21.07.17 Що робити, якщо розбився ртутний термометр?doc40 КБ
25. 07.17 Аналіз інфекційної захворюваності за І півріччя 2017 року по Надвірнянському районі .doc126 КБ
26.07.17 Гігієнічна оцінка розкладу уроків та вплив на працездатність учнів.doc34 КБ
02.08.17 Пам'ятка для організаторів різного роду урочистостей (весілля, бенкети, поминки тощо)..doc51.74 КБ
15.08.2017 Гострі кишкові інфекції, харчові отруєння та їх профілактика.doc559.57 КБ
21.09.2017 Гігієна зору для школярів.doc32.5 КБ
04.10.17 Профілактика грипу та ГРВІ.doc39 КБ
25.10.17 Профілактика вірусного гепатиту А.doc34.5 КБ
07.11.17 Сказ, або водобоязнь.doc33.5 КБ
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЛЕПТОСПІРОЗ.doc33 КБ
13.12.2017 «Вакцинація – єдиний шлях профілактики кору».doc29.11 КБ
13.12.2017 Природній радіаційний фон.doc33 КБ
Про стан на ринку дитячих іграшок Івано-Франківської області.doc43.5 КБ
31.01.2018 Дифтерія в Україні - потенційна загроза або реалії сьогодення!.doc41.86 КБ
31.01.2018 Профілактика Грипу та ГРВІ.doc55.18 КБ
16.02.2018 Діагностика та профілактика дифтерії .doc44 КБ
28.02.2018 Вплив електромагнітного випромінювання на організм людини.doc32 КБ
28.03.2018 Водно-нітратна метгемоглобінемія.doc30 КБ
29.03.2018 ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ - НАША МЕТА!.doc46 КБ