60% 70% 80% 90%

Консультації з громадськістю

Суспільно-політична ситуація
 

            Суспільно-політична ситуація у районі протягом 2016 року залишалася стабільною завдяки співпраці районної державної адміністрації з об’єднаннями громадян для належного забезпечення прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, соціальних, культурних та інших інтересів, консолідації громадськості району.    

       Акції протестів у 2016 році

В березні надвірнянці обурились щодо проблеми організації руху пасажирського транспорту через центр міста, зокрема виконання умов рішення сесії міської ради щодо перенесення автостанції з вулиці Княгині Ольги на вулицю Вокзальна.
- 11 жовтня, у Надвірній мешканці  сіл Парище, Лісна Тарновиця, Гаврилівка та Назавизів провели мітинг через масову вирубку лісів на території району.
Керівництвом району було проведено нараду за участі активістів вказаних населених пунктів,керівниками правоохоронних органів, за підсумками якої вирішено звернутися до Івано-Франківської обласної ради про припинення вирубки лісу на території цих сіл.

 Протягом 2016 року керівництво райдержадміністрації взяло участь у  заходах з нагоди державних свят, пам’ятних та ювілейних дат, зокрема:

-   22 січня День Соборності України;
-   29 січня День пам’яті Героїв Крут;
-  15 лютого вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці закінчення війни в Афганістані;
-   20 лютого вшанували Героїв Небесної Сотні;
-   26 квітня - 30-ті роковини Чорнобильської трагедії;
-  08 травня День пам’яті та примирення ;
-  18 травня  День Героїв;
-  28 червня 20- ї річниці Конституції України;
-  23 серпня День Державного прапора України;
-  24 серпня День Незалежності України за участі іноземних делегацій;
-  14 жовтня День Захисника України;
-  1 листопада ЗУНР;
-  9 листопада День української писемності та мови;
-  22 листопада День пам’яті жертв голодомору;
-  6 грудня День Зборйних сил України.

       Зустрічі голови районної державної адміністрації з депутатами:

24 лютого 2016 року відбулася робоча зустріч голови райдержадміністрації Олександра Кеніза з народним депутатом України Юрієм Дерев’янком. Участь також взяли  заступник голови РДА Богдан Зеленчук, депутат обласної ради Ольга Федишина та депутат районної ради Тетяна Пришляк. Розглянуто питання координації дій з практичної реалізації програми соціально-економічного та культурного розвитку району.
21 березня 2016 року  відбулася нарада щодо розподілу коштів обласного бюджету на ремонт доріг. Участь в нараді взяли керівники району та депутати обласної ради  Руслан Осташук, Михайло Ерстенюк, Юрій Голіней, Михайло Іваночко, Василь Сенатович. Під час обговорення даного питання вирішили спрямувати кошти на ремонт доріг автомобільної дороги Надвірна -     Бистриця та Битків – Білозорино.
У квітні 2016 року голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук з робочою поїздкою побували у селах Заріччя, Білі та Чорні Ослави. Обїзд відбувся спільно з депутатом обласної ради Михайлом Ерстенюком, депутатами Надвірнянської районної ради Іваном Жигалюком та Степаном Севериловим, головним лікарем ЦРЛ Сергієм Ємельянчуком та начальником фінуправління райдержадміністрації Михайлом Обідняком. Вони оглянули соціальні установи та поспілкувалися з територіальними громадами району.

05 липня 2016 року у народному домі селища Делятин проведено інформаційну зустріч з депутатами сільських рад та жителями населених пунктів: Білі, Чорні Ослави, Заріччя та Чорний Потік. Розглядались питання щодо конфігурації об’єднання потенційної Делятинської  об’єднанної територіальної громади (ОТГ). Також в зустрічі взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Ерстенюк і Ольга Федишин.

У відносинах між районними організаціями політичних партій публічного протистояння не спостерігалось.

Внутрішньополітичні напрямки діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Райдержадміністрацією проводилась робота з інформування громадськості району про діяльність органів державної влади. У районних ЗМІ неодноразово висвітлювався робота структурних відділів райдержадміністрації. Відбувалися інтерв’ю та сюжети за участі голови райдержадміністрації, заступників, начальників відділів і управлінь райдержадміністрації на районному  телебаченні.

Для забезпечення відкритості діяльності райдержадміністрації використовувалися різні форми і методи. Ефективною щодо забезпечення відкритості та інформування про діяльність органів виконавчої влади була участь керівництва райдержадміністрації, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації у сходах громадян. На таких зустрічах заслуховувалися питання про стратегічний розвиток кожного населеного пункту зокрема, стан розвитку відповідних населених пунктів та участь райдержадміністрації у вирішенні проблемних питань, найбільш обговореним було питання ремонту доріг, незаконний вивіз гравію та вирубка лісу. Протягом 2016  року проводились роботи із ремонту доріг загального користування місцевого значення. Зокрема за рахунок коштів обласного бюджету та місцевих рад частково проведено  ремонт доріг Битків-Білозорино та Надвірна-Бистриця. Також частково проведено ремонт об’їзної дороги Надвірна-Бистриця, Делятин-Яблунів, Гвізд-Молодків,  Делятин-Любіжня, Зелена-Черник. Силами  ДП "Івано-Франківський облавтодор" проведено поточний ремонт доріг Надвірна-Івано-Франківськ, Делятин-Раківчик та на ділянках дороги Львів-Мукачево.
На території району проводилася відповідна робота на виконання Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад. Так райдержадміністрацією прийнято розпорядження від 06.10.2015 № 218 ”Про заходи щодо сприяння проведенню децентралізації влади”, яким затверджено склад районної робочої групи із сприяння проведенню децентралізації влади в районі та затверджено План заходів з проведення обговорення в районі змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.
24 листопада в райдержадміністрації відбулась заключна конференція в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін. На зустрічі було представлено стратегічні плани потенційних об’єднаних територіальних громад. Проект полягає в тому, щоб визначити перспективи розвитку потенційних об’єднаних громад (Делятинської, Надвірнянської та Ланчинської).
Для території Надвірнянського району організатори сформували план економічної спроможності (Стратегічний план) та інструменти управління громадою (Статут), останній є активом об’єднаних громад та експертним середовищем цих громад. Передані стратегічні плани на Надвірнянщині можуть реалізовувати або у форматі співробітництва, або вже працювати за цим планом після об’єднання.
 Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
В рамках заходу була організована поїздка в Старобогородчанську  об’єднану громаду, яка була одна з перших створена на Прикарпатті.
В Надвірнянській райдержадміністрації постійно відбуваються засідання робочої групи в рамках проекту «Стратегія об’єднання змін – формування стратегічного плану об’єднаних громад», семінари-навчання міського, селищних, сільських голів, де розглядаються питання про зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади, про перспективи розвитку громад в нових умовах господарювання тощо. На такі семінари-навчання, зустрічі, наради, де обговорюється питання децентралізації, постійно запрошуються засоби масової інформації, а також інформація розміщується на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. Обговорення проходить і в майбутніх об’єднаних  територіальних громадах за  участю  керівництва району та міста, засобів масової інформації.
Відділом інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та організаційної роботи апарату райдержадміністрації забезпечується широке висвітлення у засобах масової інформації району обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.
За результатами роботи проведеної в Надвірнянському районі згідно перспективного плану формування територіальних громад затверджено 5 територіальних громад з центрами у населених пунктах м. Надвірна, смт. Делятин, смт. Ланчин, с. Зелена, с. Тисменичани.
 Діяльність політичних партій, громадських організацій,  їх місце у політичному житті району.
У керівництва районноїдержавноїадміністрації є на постійному контроліпитання розвитку суспільно-політичних процесів.
В Надвірнянському районі зареєстровано  30 політичних партій,117громадських організацій.
Кількісний склад депутатів районної ради 36, міської ради - 26.   
          Кількість партій– 7, а саме:
-         “Блок Петра Порошенка «Солідарність» -  7;
-         “Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - 8;
-         “Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 7;
-         Радикальна партія Олега Ляшка – 2;
-         Політична партія «Укроп» - 3;
-         Партія«Воля» - 6;
-         Конгрес Українських Націоналістів – 3.
Голова районної ради (партійність) – Гурмак Іван Миколайович(ВО «Свобода»).
Заступник голови районної  ради (партійність) – Писклинець Ігор Дмитрович    ( ВО «Батьківщина»).
Склад депутатів міської ради: Кількість партій– 7, а саме:
-         Народний контроль;
-         Солідарність;
-         Свобода;
-         Самопоміч;
-         Батьківщина;
-         Укроп;
-         Воля.
Голова міської  ради – Андрійович Зіновій Мирославович (безпартійний).
Заступники голови міської ради (партійність) – Йосипенко  Олег Володимирович (Солідарність).
Загалом, на даний час  міжфракційні стосунки  – толерантні. Депутати всіх фракцій проводять спільні засідання перед сесіями районної ради, де розглядають всі необхідні питання.
Характеристика інформаційного простору району.
У Надвірнянському районі функціонує телерадіокомпанія «Надвірна» та друкований часопис «Народна воля»  (тираж - 5850 прим.), засновниками яких є органи місцевого самоврядування. Громадсько-політична газета «Життя Прикарпаття» (тираж 5000 прим.), «Вітрина Надвірної» – районна газета безкоштовних оголошень і реклами. Виходить з 2009 року. Тираж – 3000 екземплярів. 
В районних засобах масової інформації постійно висвітлюється діяльність райдержадміністрації, управлінь та відділів. Громадськість району інформується про основні напрямки державної політики, соціально-економічні та політичні перетворення в суспільстві, заходи, які вживаються районною владою для вирішення соціально-економічних проблем у районі. Практикується організація та проведення зустрічей з представниками громадсько-політичних  організацій району з проблемних питань за участю голови райдержадміністрації.


 

План проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік

№ п/п Питання або проект нормативно-правового акта Захід, що проводитиметься у рамках консультацій з громадськістю Строк проведення консультацій Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюється дія рішення, що буде прийняте за результатами консультацій Контактні дані особи/ структурного підрозділу, відповідального за проведення консультацій (телефон, e-mail)
1 Створення опорних навчальних закладів  у районі. Бесіди Протягом
2017 року
Керівники ЗНЗ,
батьки, учні.
С. Северилов - начальник відділу освіти райдержадміністрації
0347528129
vo_nadvirna@ukr.net           
2 Законопроект про концепцію державної етнонаціональної політики України Електронні консультації Лютий
2017 року
Представники громадських інституцій, дотичних до даного питання  О. Зварчук – начальник відділу культури райдержадміністрації,
03437522786
kultura@nadrda.gov.ua
3 Проект Закону України «Про культуру» (нова редакція) Круглі столи І півріччя
2017 року
Фахівці галузі культури,
представники громадськості
О. Зварчук – начальник відділу культури райдержадміністрації,
2-27-86
kultura@nadrda.gov.ua
 
4 Участь у програмі ЄС
«Креативна Європа»
Проведення інформаційно-комунікативних заходів з метою поширення інформації про програму «Креативна Європа» Протягом
року
Представники громадських організацій, організатори фестивалів, спеціалісти сфери культури О. Зварчук – начальник відділу культури райдержадміністрації,
2-27-86
kultura@nadrda.gov.ua
 
5 Обговорення питань щодо формування та реалізації державної політики у сфері музейної справи
 
Круглий стіл ІІ квартал
2017 року
Фахівці музейної та туристичної сфер,
представники громадських організацій
О. Зварчук – начальник відділу культури райдержадміністрації,
2-27-86
kultura@nadrda.gov.ua
 
6 Обговорення питань щодо реформування сфери культури в рамках проведення децентралізації Круглі столи Протягом
року
Фахівці галузі культури,
представники громадськості
О. Зварчук – начальник відділу культури райдержадміністрації,
2-27-86
kultura@nadrda.gov.ua
 
7 Представлення  звіту про  виконання     бюджету Пен-сійного фонду України  за 2016 рік 1) Розміщення інформації на офіційному веб-сайті Фонду та друкованих засобах масової інформації
2) Громадські слухання
Березень
2017 року
Різні
соціальні групи населення
Бюджетно-фінансовий департамент 
Департаментперсоналу таадміністративного забезпечення  
286-24-93 
284-26-51 
info@pfu.gov.ua
8 Реалізація органами Фонду у 2017 році Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року 1) Засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України
2) Розміщення інформації на офіційному веб-сайті Фонду та в засобах масової інформації
І квартал 
2017 року
Різні
соціальні групи населення
Департамент персоналу та адміністративного забезпечення 
Інші структурні підрозділи Фонду   
284-26-51 
pfu_zmi@ukr.net 
 
info@pfu.gov.ua
9 Актуальні питання застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та  пенсійне забезпечення 1) Засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України
 
2) Засідання за круглим столом
 
3) Зустрічі з громадськістю
Протягом року Різні
соціальні групи населення
Департамент пенсійного забезпечення
 
Департамент платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб
 
Інші структурні підрозділи Фонду         
285-55-73  
284-97-42 
284-26-51   info@pfu.gov.ua  
Редакція  газети  “Пенсійний кур’єр” Редакція журналу“Вісник Пенсійного фонду України”   2
84-26-51  
284-54-26  pfu_zmi@ukr.net
10 Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, а також актів, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб’єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства, проектів регуляторних актів Електронні консультації Протягом
року
Різні
соціальні групи населення
Юридичне управління
Департамент пенсійного забезпечення
Департамент інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів 
Департамент персоналу та адміністративного забезпечення 
284-64-73
nfo@pfu.gov.ua
11 Проведення аналізу  громадської думки стосовно діяльності органів Пенсійного фонду України, в тому числі у сфері антикорупційної політики Моніторинг оприлюднених у ЗМІ, в тому числі електронних, 
зауважень і пропозицій,  інститутів громадянського суспільства та окремих громадян
 
Анкетування
Протягом
року
Різні соціальні групи населення Департамент
персоналу та
адміністративного забезпечення
 
284-26-51
284-26-53
 
pfu_zmi@ukr.net
 
info@pfu.gov.ua  
Начальники головних управлінь Фонду
 
12 Проведення моніторингу, опрацювання та узагальнення висловлених у зверненнях громадян пропозицій та зауважень з питань пенсійного забезпечення, які потребують висвітлення у засобах масової інформації Аналіз звернень громадян Протягом року Різні соціальні групи населення Департаментперсоналу та адміністративного забезпечення
 
Редакція  газети “Пенсійний кур’єр“
 
285-57-90
 
info@pfu.gov.ua
13 Реалізація чинного антикорупційного законодавства в органах Пенсійного фонду України Засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України IV квартал 2017 року Різні соціальні групи населення Управління внутрішнього аудиту
 
284-26-53
 
284-81-92
info@pfu.gov.ua
14 Реформування охорони здоров’я Формування госпітальної бази на території Надвірнянського району І півріччя
2017 року
Мешканці району 2-94-41
nospital_nad@meta.ua
 
15 Про стан злочинності та правопорушень серед неповнолітніх на тери-торії Надвірнянського району
 
Засідання координат-ційної ради райдерж-адміністрації з питань дітей Лютий члени координаційної ради;
 
М.Сметанюк
Н.Лацко
29174
smsnad@ukr.net
16 “Найкращий спосіб допомогти дитині - прийняти її у свою родину ” Зустріч з кандидатами  в прийомні батьки, опі-куни та піклувальники Квітень -  Служба у справах дітей РДА;
- кандидати в прийомні батьки , опікуни, піклувальники
М.Сметанюк
Т.Вадюк
29174
smsnad@ukr.net
17 Про працевлаштування випускників  вищих навчальних  закладів  та  професійно-технічних училищ,  з числа дітей-сиріт та дітей,  позбав-лених  батьківського піклування.
 
Засідання круглого столу Травень - служба у справах дітей РДА;
- центр зайнятості;
- керівництво ПТУ;
 
М.Сметанюк
Н.Лацко
29174
smsnad@ukr.net
18 Проведення в пришкільних таборах району профілактичної роботи , щодо здорового способу життя Круглий стіл Червень -Служба у справах дітей РДА;
-соціальні педагоги шкіл
Т.Струк
Н.Лацко
29174
smsnad@ukr.net
19 Ознайомлення кандидатів, які перебувають на обліку в усиновлювачі з дітьми, які підлягають усиновленню. Зустріч з кандидатами, які перебувають на обліку в усиновлювачі для ознайомлення їх з дітьми, які підлягають усиновленню (особисто з кожною сім’єю) Серпень - Служба у справах дітей РДА;
- кандидати в усиновлювачі
М.Сметанюк
29174
smsnad@ukr.net
20 Проведення у 2017 році Всеукраїнського профілактичного заходу “ Урок ” Круглі столи та зустрічі з сім’ями Вересень - Служба у справах дітей РДА;
- сім’ї які перебувають на обліку
Т.Струк
Н.Попова
29174
smsnad@ukr.net
21 Конвенція ООН про права дитини Засідання круглого столу Листопад - Служба у справах дітей РДА;
- відділ освіти РДА
Н.Лацко
29174
smsnad@ukr.net