60% 70% 80% 90%

Звіти роботи

 

Звіт
про роботу служби у справах дітей Надвірнянської  районної
державної адміністрації за 2016 рік

Станом на 31.12.2016 року на обліку служби у справах дітей Надвірнянської районної державної адміністрації перебувають:
- 40 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах, які виховуються 17 сім’ях;
- 132 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: 36 – дітей-сиріт, 96 – дітей, позбавлених батьківського піклування.
           
 Ведення обліку дітей, які залишились без батьківського  піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом року у Надвірнянському районі виявлено 15 дітей,які залишилися без піклування батьків, а саме: 2 дитини-сироти, 13 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всім дітям своєчасно надано відповідний статус.
На обліку перебуває 132 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: - 94 дитини, виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників; - 23 дитини в прийомних сім’ях; - 3 дитини в дитячому будинку сімейного типу             (м. Косів). В закладах охорони здоров’я, навчальних та інших дитячих закладах перебуває 12 дітей, з них: 7 – коледж, ПТУ, ліцей; 1 – Долинський дитячий будинок; 2 – Перегінська школа-інтернат, 1 – Солотвинська санаторна школа-інтернат, 1 – Надвірнянський будинок дитини.
Громадянами України,за звітний період, за рішенням Надвірнянського районного суду усиновлено 12 дітей з Надвірнянського будинку дитини, Також усиновлено 10 дітей одним із подружжя (внутрісімейне усиновлення).    
Спочатку 2016 року служба у справах дітей ініціювала та направила до суду: - 6 позовів про позбавлення батьківських прав батьків відносно 14 дітей, 2 позови про відібрання 8 дітей у батьків без позбавлення їх батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей. На даний час 2 справи задоволено, 1 – залишена без розгляду, 3 позови знаходяться в провадженні суду.  
Станом на 31.12.2016 року на обліку служби у справах дітей Надвірнянської райдержадміністрації перебуває 12 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування на виховання в сім`ю. А також - 31 дитина підлягає усиновленню. Забезпечується доступність до інформаційних матеріалів та надання відповідних послуг особам, з числа громадян України, які мають бажання усиновити дитину. На даний час на обліку перебуває 2 подружні пари та 2 особи, які є кандидатами в усиновителі.
З метою забезпечення нагляду та контролю за умовами проживання, виховання усиновлених дітей, дотримання їх прав та інтересів, протягом року  працівники Служби відвідали 21 дитину, за місцем їх проживання, про що складено відповідні звіти.  
У порівнянні з минулим роком кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування зменшилася.
 
Ведення обліку дітей, які залишилися без піклування батьків.
Надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського  піклування та влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування.      
Протягом 2016 року 15 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них влаштовано: 11 дітей в сім’ї опікунів, піклувальників, 2 – в прийомні сім’ї, 1 – Надвірнянський будинок дитини, 1 – Надвірнянське ПТУ №11.
На сьогодні в районі функціонує 6 прийомних сімей, у яких проживають 7 дітей-сиріт та 2 особи з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. За звітний період створено 2 прийомні сім’ї та влаштовано 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. Також довлаштовано одну прийомну сім’ю, де влаштовано одну дитину, позбавлену батьківського піклування.
 
Захист майнових та житлових прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування

Здійснюється належний контроль за дотриманням житлових і майнових прав дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, організована робота щодо виявлення фактів незаконного відчуження житла, що належить дітям, сприяємо поновленню їх прав на житло. Будь-які правочини, що стосуються житлових прав дітей, здійснюються за згоди органу опіки та піклування райдержадміністрації за рекомендації комісії з питань захисту прав дитини. На засіданні комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації розглянуто 42 питанння щодо захисту житлових та майнових прав дітей, про що прийнято відповідні рішення. Взято участь в 9 справах у суді щодо захисту житлових та майнових прав.        
Однак, частково невирішеними залишаються питання забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які внаслідок відсутності житла та майна у батьків до набуття дітьми статусу, залишилися без житла. На обліку служби 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації постійно звертаються із листами до органів місцевого самоврядування, звідки за походженням вищезазначені діти, з проханням винайти можливість та вжити заходів щодо забезпечення житлом дітей.


Відповідно до житлового законодавства діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа, за сприянням служби у справах дітей відповідними органами місцевого самоврядування взято на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання: 9 – осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У районі діє Програма підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах на 2016-2020 роки, в якій одним із пунктів є придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування.
18.02.2016 року рішенням сесії Надвірнянської районної ради було затверджено заходи до даної Програми, а саме: виділення коштів для придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування у сумі 35тис.грн.
За рішенням сесії обласної ради Лілії та Валерію виділено кошти в сумі – 368 тис. грн. З бюджету Надвірнянської міської виділено – 35 тис. грн.
Дітям, позбавленим батьківського піклування – Лілії, 1999 року народження та Валерію, 2002 року народження, 04 жовтня 2016 року було придбано двохкімнатну квартиру у м. Надвірна, на суму 403133.50 грн.
Додатково зазначаємо, що на обліку Служби перебуває 16 дітей, які мають житло на праві власності, 102 дитини, що проживають з правом проживанням та користуванням та 14 дітей не забезпечені житлом.
 
Здійснення контролю за умовами утримання, навчан­ня, виховання
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування.
Служба у справах дітей постійно здійснює контроль за належними умовами утримання, навчан­ня, виховання дитини над якою встановлено опіку/піклування, яка влаштована в прийомну сім'ю шляхом відвідування родини. На кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування складено звіти (висновки, Акти) про стан утримання, навчання та виховання.
Протягом звітного періоду проведено перевірку стану роботи із соціально-правового захисту дітей в19 школах району.
На території району розташований Надвірнянський будинок дитини.   ЩоквартальноСлужба здійснюється контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які влаштовані за заявою батьків в даному закладі. На даний час в будинку перебуває 28 дітей, з них – 7 дітей, які позбавлені батьківського піклування та 1 дитина-інвалід.
У м. Надвірна функціонує загальноосвітня школа-інтернат неповного державного забезпечення, навчається 98 дітей, які із неповних сімей та діти, які з певних причин опинилися у складних життєвих обставинах та 6 - дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Також здійснено моніторинг в Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернат. В закладі навчається 318 ліцеїстів, з них 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 
Постійно здійснюється контроль за цільовим використанням коштів опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, усиновителями. На сьогодні заборгованості не має. Протягом року не виявлено фактів порушення  використанням коштів опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, усиновителями, не за призначенням.
Здійснюється нагляд за дотриманням опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чинного законодавства щодо збереження життя та здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (діти проходять обширні медичні обстеження двічі на рік та раз на рік - особи, які виконують обов’язки опікунів/ піклувальників, прийомних батьків).
Забезпечується оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених, батьківського піклування впродовж року. З початку року оздоровлено 43 дитини відповідного статусу.
Відповідно до Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей – сиріт та дітей,  які залишились без піклування батьків”, з метою поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування забезпечується безоплатне медичне обслуговування та безоплатне харчування, що знаходиться на постійному контролі Служби. Усім дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років виплачується одноразова допомога у розмірі 1810 гривень, заборгованості не має.               
 
Здійснення соціального захисту дітей та профілактики правопорушень.
Рішенням координаційної ради райдержадміністрації з питань дітей від  24.03.2016 року затверджено заходи щодо покращення роботи з сім’ями, діти яких перебувають в складних життєвих обставинах запобігання та попередження правопорушень серед неповнолітніх на 2016 рік. На виконання даних заходів служба у справах дітей проводить рейди-перевірки ринків, вокзалів, горищ, підвальних приміщень, з метою своєчасного виявлення дітей, які самовільно залишили місце проживання та опинились в складних життєвих обставинах.  Працівники служби у справах дітей обстежили 71 сім’ю, в яких виховуються діти, що перебувають в складних життєвих обставинах.Посилено контроль за умовами виховання дітей у сім’ях, де батьки зловживають алкогольними напоями, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, з батьками та дітьми проводиться індивідуальна профілактична робота.
12 грудня 2016 року районною державною адміністрацією прийнято розпорядження “Про утворення робочої групи” затверджено склад робочої групи та графік з метою проведення рейдів-перевірок кафе, барів та місць масового відпочинку молоді в районі в вечірній і нічний час.
Протягом 2016 року працівниками служби у справах дітей організовано та проведено 70 рейдів–перевірокбарів, кафе та місць масового відпочинку молоді спільно з працівниками поліції. З них:
- “Діти вулиця”, ”Вокзал” – 36.  Виявлено 17 дітей, з них 8 влаштовано в обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та 9 дітей повернуто батькам;
- закладів торгівлі, розважальних закладів – 12 (перевірено 12 торгових точок).Виявлено 1 порушення, власника притягнуто до відповідальності;
- закладів дозвілля (комп’ютерних клубів, інтернет-кафе, ігрових залів) – 10 (перевірено 10 закладів). Порушень не виявлено; 
- торгових точок щодо недопущення продажу неповнолітнім продукції порнографічного характеру та такої, що пропагує насильство і жорстокість – 8 (перевірено 6). Порушень не виявлено.            
З початку року не зафіксовано жодного випадку жорстокого поводження з  дітьми.
Постійно проводяться перевірки житлово-побутових умов проживання сімей, в яких виховуються діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, діти, які схильні до правопорушень. З батьками проводяться профілактичні бесіди, складаються акти обстежень.
Станом на 31.12.2016 року на обліку перебуває – 17 сімей, в яких виховується 40 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

                                
Організація роботи щодо перевірки стану виховної  роботи з дітьми у навчальних закладах.
Протягом року працівниками служби  проведено перевірку стану виховної роботи в 28 навчальних закладах району та надано методично-роз’яснювальну допомогу щодо попередження правопорушень, злочинності, наркоманії та насильства серед неповнолітніх.                               
Посилено відповідальність керівників навчальних закладів за забезпеченням організації належного рівня виховної роботи серед учнів. Розповсюджені методичні матеріали, плакати, календарі, буклети щодо захисту прав та інтересів дітей.  Працівники служби взяли участь у засіданнях рад профілактики шкіл району, де було проведено бесіду з дітьми, які знаходяться на внутрішньо-шкільному обліку, систематично не відвідують навчання і порушують дисципліну. Дану категорію дітей взято на профілактичний облік служби у справах дітей, постійно проводиться перевірка  умов проживання та участь батьків у вихованні цих дітей.
В Надвірнянському районі практично всі позашкільні навчальні заклади, дитячі і підліткові клуби працюють круглорічно.
 З метою охоплення організованими формами зайнятості у канікулярний період дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей, які виховуються  в  кризових  сім’ях  розроблено  комплексні  заходи  “Літо-2016”. З дітьми  проводилася робота щодо роз’яснення їм прав згідно з Конвенцією ООН про права дитини, попереджено про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та проведено пропаганду щодо здорового способу життя.
 
Інформування громадськості про стан справ щодо захисту прав дітей через засоби масової інформації.
З метою ознайомлення жителів нашого району щодо застосування  норми законодавства, якими регулюються порядок набуття, відчуження, оформлення та державної реєстрації прав власності на нерухоме майно в районній газеті “Народна воля” опубліковані статті: “Троє неповнолітніх дітей із мамою законно проживатимуть у новому будинку”, “Привітання до дня усиновлення”, “Вечірні рейди планують і в 2017”, “Дітей-сиріт ощедрив святий Миколай”.
В районних газетах “Народна воля” та “Життя Прикарпаття” на сайті районної державної адміністрації та в соціальній мережі надруковано привітання від керівництва району для дітей та їх батьків, а також висвітлено інформацію щодо заходів з підготовки та проведення Дня захисту дітей.
А також на офіційному сайті Надвірнянської РДА постійно висвітлюється інформація щодо виконання соціальних ініціатив в районі.     
 
Здійснення заходів соціального захисту дітей щодо забезпечення їх прав на життя, розвиток, виховання, освіту, медичне обслуговування, надання матеріальної підтримки.
З метою поліпшення соціального захисту дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, здійснення профілактики правопорушень серед дітей та на виконання в районі Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” до 2016 року та з нагоди відзначення Дня захисту дітейорганізовано та проведено заходи, зокрема:
- 29 травня 2016 року відбулося святкування  Міжнародного Дня захисту дітей, яке розпочалося ходою під назвою «За життя та збереження сім’ї» від майдану Шевченка до міської зони відпочинку ім. Назарія Яремчука, де і відбулися основні заходи. Вулицями Надвірної пройшли як діти, молодь так і старше покоління. Серед присутніх і представники місцевої влади.
Свято супроводжувалося концертною програмою, в якій вдало поєдналися таланти дитячих художніх самодіяльних колективів із музичної школи та її філії в Тисменичанах, районного будинку культури та центру дитячої творчості. Бажаючі взяли участь в майстер-класах  з декоративно-ужиткового мистецтва, які проводили умільці дитячої художньої школи, еколого-натуралістичного центру, станції юних техніків та центру дитячої творчості.
Окрім того, відбулися показові виступи з дзюдо, турніри з міні-футболу та пляжного волейболу для дітей. Переможці змагань нагороджені грамотами, медалями та м’ячами. 
Для всіх охочих жителів міста пластуни проводили навчання з розкладання та складання наметів, розпалювання ватри та куховаріння на вогнищі. Гостів заходу пригощали кашею та чаєм.
Протягом всього святкування учасників пригощали морозивом.
- 30 травня 2016 року, в будинку Просвіти м. Надвірна пластуни Надвірнянської станиці провели захід "Пласт за здоровий спосіб життя".
Понад 30 юнаків та юначок переглянули фільм про наслідки вживання алкоголю під час вагітності та поспілкувалися з лікарем неонатологом Надвірнянського пологового будинку Наталією Карпенко.
- 31 травня 2016 року у м. Надвірна відбувся захід приурочений Всесвітньому дню боротьби з тютюнопалінням. Пластуни Надвірнянської станиці, за сприяння відділу молоді та спорту райдержадміністрації, на центральній площі міста роздавали цукерки перехожим обмінюючи їх на цигарки та інформаційні буклети про шкоду тютюнопаління.
- Протягом двох днів, 31 травня - 1 червня відбувся черговий 10 розіграш кубка «Надії» з міні-футболу серед дитячих команд Надвірнянського району, що проходив на стадіоні «Нафтовик». Вже традиційно ці змагання організовано та проведено Надвірнянською міською радою, на чолі з міським головою Зіновієм Андрійовичем, та районною федерацією міні-футболу.
-  01 червня 2016 року в м. Надвірна в парку ім. І.Франка відбулися пластова спартакіада «Новацькі старти». У спартакіаді взяло участь понад 40 хлопців та дівчат Надвірнянської станиці, які змагалися в різних цікавих та веселих естафетах.
-  01 червня 2016 року у Надвірнянському будинку дитини відбувся ранок  до Дня захисту дітей. Гостями свята були начальник та заступник начальника ДПІ в Надвірнянському районі, які вручили вихованцям закладу солодощі та необхідні санітарно-гігієнічні засоби.
- 02 червня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль творчості дітей з особливими  потребами «Ти – не один». Метою фестивалю є сприяння самовизначенню, самореалізації та успішній інтеграції дітей з особливими потребами у суспільство, привернення уваги громадськості до їх проблем.
Цього року, учасниками фестивалю стали 110 дітей району з розумовими та фізичними вадами.
Під час заходу була розгорнута виставка творчих робіт умільців: вишивки, вироби з бісеру, малюнки, різнопланові декоративні вироби, які надають можливість розкрити талановитість і неповторність кожної дитячої душі. Учасники концерту та виставки отримали подарунки, грамоти та грошову винагороду.
-  16 та 17 червня 2016 проведено зустріч з прийомними батьками та кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, надано інформацію про дітей, які підлягають влаштуванню в їхні сім’ї.
- протягом вересня розповсюджено буклети з інформацією про усиновлення, опіку/піклування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з метою ознайомлення населення району.
- 30 листопада 2016 року та  2 грудня 2016 проведено ігротеки до Дня спільних дій в інтересах дітей - Дня прийняття Конвенції ООН про права дитини в Надвірнянській школі – інтернат, де залучено 30 дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
- протягом жовтня – листопада, з метою роз’яснення прав дітей задекларованих Конвенцією ООН про права дитини, в школах району проводилися засідання «круглих столів», виставки, концерти, спортивні змагання, у тому числі серед дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
- 19.11.2016 року у районному будинку культури відбувся святковий концерт присвячений Дню Святого Миколая, під час якого дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям, учасників АТО та дітям-інвалідам було вручено подарунки (солодощі). Під час заходу була розгорнута виставка творчих робіт умільців: вишивки, вироби з бісеру, малюнки.  
- протягом року організовано безкоштовне відвідування музею дітьми-сиротами, дітьми, які позбавлені батьківського піклування, дітьми з обмеженими можливостями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.
 
Організаційне забезпечення.
   Служба у справах дітей райдержадміністрації здійснює важливу ділянку роботи щодо організаційного забезпечення двох дорадчих органів з питань дітей, які, відповідно до чинного законодавства України, утворені при районній державній адміністрації:
         1.   Координаційна рада райдержадміністрації з питань дітей.
         2.   Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.      
У своїй діяльності служба у справах дітей Надвірнянської райдерж-адміністрації неухильно дотримується вимог чинного законодавства щодо забезпечення захисту прав та інтересів  дітей.
 
 
Начальник служби у справах дітей                                                                                Марія Сметанюк