60% 70% 80% 90%

Робота відділу культури

                                                                                               ЗВІТ
                                про виконання  заходів соціально-економічногота культурного розвитку                                                             району по  відділу культури  райдержадміністрації  за  2016 рік

Протягом звітного періоду забезпечено збереження інфраструктури галузі, яка налічує 35 клубних закладів, 41 бібліотеку, 4 музеї, 5 шкіл естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту близько 1000 дітей.
Протягом січня відділом укладено з місцевими радами р-ну договори про оперативне управління  33 клубними установами.
Протягом звітного періоду культурно-мистецькі заходи були спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу.
В районі урочисто відзначено: Різдвяні свята, День Соборності та Свободи, День пам´яті героїв Крут, вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, 27-у річницю виводу військ з Афганістану, 202-у річницю від дня народження Т. Шевченка, Великодні свята, День пам’яті та примирення, День Матері.  Підготовано святковий концерт, присвячений проводам юнаків в ЗСУ.
10 та 17 січня проведено районний огляд-конкурс вертепів і колядок  в місті Надвірна та в селищі Делятин. Протягом січня фольклорні колективи району взяли участь у  фестивалі «Тепле Різдво».
Проведені свята Розколяди в місті Надвірна (фестиваль «на Рождество»), Делятині, Ланчині, інших населених пунктах району, заходи до Дня святого Валентина.
Проведено районний огляд-конкурс читців, присвячений 202-й річниці з дня народження Т. Шевченка, переможці якого взяли участь в обласному конкурсі де здобули 3-є місце.
17 квітня проведено районний огляд-конкурс драматичних колективів району.
22 травня відбувся районний огляд-конкурс вокально-хорового жанру. В травні також проведено районні огляди на кращий громадський музей та кращий сценарій, присвячений 25-й річниці Незалежності України.
В січні в РБК відбувся благодійний концерт на підтримку воїнів АТО за участю артиста С. Края, кошти з якого в сумі понад 2,5 тис грн. передано нашим воїнам. Протягом січня ряд благодійних концертів проведено і в сільських закладах культури.
26 квітня в м. Надвірна урочисто відкрито пам’ятний знак з нагоди 30-ї річниці вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
З 29 квітня по 1 травня працівники культури забезпечували обслуговування міжнародної зустрічі з боксу Україна-Ірландія в м. Надвірна.
6-8 травня провідні колективи району оркестр «Аркан», танцювальні колективи «Горянка» та «Горяночка» брали участь у Міжнародному фестивалі «Карпатський простір» в м. Івано-Франківську.
7 травня в районі проведено свято бального танцю з нагоди 25-річчя створення танцювального колективу «Єдельвейс».
7 травня народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» Фитьків-ського клубу взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Писанка» в м. Коломия.
14 травня народний аматорський фольклорний колектив «Шовкова косиця» РБК взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Великдень у Космачі»
23 травня в м. Надвірній  урочисто відзначено День Героїв.
29 травня  в м. Надвірній проведено велике дитяче свято, присвячене Міжнародному Дню захисту дітей.
12 червня народний аматорський вокальний колектив «Скарбниця» Гвіздського СБК взяв участь в регіональному фестивалі «Калинові обереги» в м. Вижниця (Чернівецька обл.)
21 червня в с. Білі Ослави відбулись урочистості з нагоди відзначення 135-ї річниці від дня народження Марійки Підгірянки.
24 червня в районі відбулись урочистості з нагоди 20-ї річниці Конституції України.
26 червня фольклорний колектив Делятинського НД «Рушничок» взяв участь в обласному святі «Полонинське літо» в с. Верхній Ясенів (Верховинського р-ну).
17 липня народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК взяв участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Яворина» в селі Липа Долинського р-ну.
24 липня народний аматорський фольклорний колектив «Шовкова косиця» РБК взяв участь в Міжнародному фестивалі «Коломийка 2016» в м. Коломия.
24 серпня в районі широко відзначено 25-у річницю Незалежності України, а 28 серпня в парку ім. І. Франка – 160-у річницю від дня народження Великого Каменяра.
3-4 вересня творчі колективи району достойно презентували мистецтво Надвірнянщини на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі в м. Рахів де здобули 9 призових місць.
18 вересня в районі проведено ІХ-й обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні ім. Софії Галєчко.
24 вересня провідні колективи району «Горянка» та «Горяночка» взяли участь у Міжнародному фестивалі «Родослав» в м.  Івано-Франківську.  В рамках фестивалю район приймав народний аматорський вокальний ансамбль «Хорол» Сумської обл.
У вересні в районі урочисто відзначено всеукраїнський день бібліотек В жовтні в ЦРБ відкрито пункт європейської інформації.
В жовтні в закладах культури району проведено заходи з нагоди свята Дня захисника України та свята Покрови. В листопаді в районі відбулись урочистості з нагоди відзначення дня ЗУНР, дня працівника культури та майстрів народного мистецтва.
20 листопада проведено районний огляд-конкурс гумору ім. Павла Глазового, переможці якого взяли участь  в обласному конкурсі.
21 листопада урочисто відзначено День Гідності і Свободи. 26 листопада проведено вшанування Дня пам’яті жертвГолодоморівв Україні.
В грудні в військовій частині в смт. Делятин до Дня Збройних сил України проведено святковий концерт.
25 грудня народний аматорський фольклорний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК здобув ІІ місце на обланому огляді-конкурсі вертепів.
З 22 грудня по січень в районі розпочався ІІ регіональний фестиваль «Тепле Різдво», участь в якому взяло близь 1500 учасників  творчих колективів району.
26 грудня за участі керівництва області та району в приміщенні Делятинського народного дому урочисто відкрито нове приміщення Делятинської міської бібліотеки-філії.
Бібліотечними закладами району проведено ряд мистецьких заходів, присвячених 202-й річниці з дня народження Т. Шевченка, презентацій нових творів, організовано книжкові виставки щодо відзначення пам’ятних дат, державних свят, визначних українців та видатних людей нашого району. Протягом звітного періоду поповнено бібліотечні фонди ЦБС за рахунок різних джерел на суму понад 122,1 тис. грн.
Надвірнянською дитячою художньою школою підписано договір про співпрацю з Косівським інститутом декоративно ужиткового мистецтва.
2 квітня в районі проведено районний тур обласного конкурсу виконавської майстерності серед дитячих музичних шкіл. Участь в обласному огляді взяли: Тисменичанська, Надвірнянська, Ланчинська ДМШ. Призові місця в обласному конкурсі здобули учні Делятинської ДМШ.
В квітні проведено атестацію педагогічних працівників Надвірнянської художньої та музичної, Тисменичанської та Делятинської музичних шкіл. 20 квітня викладачі Надвірнянської ДХШ та Надвірнянської ДМШ проходили атестацію в атестаційній комісії ІІІ рівня в Івано-Франківську. Протягом квітня-травня проходила державна атестаційна експертиза Делятинської дитячої музичної школи.
Екскурсійною, виставковою діяльністю та обслуговуванням туристів займались працівники музейних установ району.
Проведено роботи щодо утеплення стелі Делятинської ДМШ на суму 28,6 тис. грн. Проведено ремонт системи водопостачання Ланчинської ДМШ на суму 18,9 тис. грн.
Проведено ремонт системи опалення Надвірнянської ДМШ на суму 188,2 тис. грн.
Проведено частковий ремонт фасаду з утепленням Надвірнянської ДХШ на суму 146 тис. грн. Придбано матеріали для ремонту шкіл району на суму 48,2 тис. грн..
Протягом звітного періоду придбано музичних інструментів для музичних шкіл району на суму 77,9 тис. грн., музичної, звукопідсилюючої та світлоапаратури на суму 43,9 тис грн..
Проведено часткову заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в Тисменичанській, Молодківській, Цуцилівській, Зарічанській, Волосівській, Верхньомайданській, Ліснотарновицькій, Зеленській бібліотеках-філіях, Надвірнянській   міській юнацькій бібліотеці, глядацькому залі Зарічансь-кого СБК, клубних установах сіл Чорні Ослави, Зелена, Гаврилівка. Проведено роботи щодо заміни котла в Ланчинській дитячій бібліотеці. Всього на суму 282, 5 тис. грн.
Завершено капітальний ремонт фасаду районного будинку культури та проведено часткову заміну даху споруди на суму 492 тис. грн. Проведено поточний ремонт РБК з влаштуванням годинника на суму 197,5 тис. грн.
Завершено капітальний ремонт даху Тисменичанського СБК на суму 300,0 тис. грн.
Завершено ремонт даху Саджавського СБК та бібліотеки на суму 148,0 тис. грн.
Проведено ремонт даху Зарічанського СБК та бібліотеки на суму 290,0 тис. грн.
Завершено ремонт даху Камінецького СБК та бібліотеки на суму 105,0 тис грн.
Проведено ремонт даху Волосівського СБК та бібліотеки, ремонт Добротівського с/клубу та бібліотеки з заміною електричного опалення на твердопаливний котел; проведено ремонт даху над глядацьким залом НД та бібліотекою с. Цуцилів на суму понад 660 тис. грн.
Проведено внутрішні ремонти установ культури в с. Стримба на суму 90,2 тис. грн.
Проведено капітальний та поточні ремонти Делятинського НД де облаштовано приміщення для Делятинської міської бібліотеки-філії на суму 356,6 тис. грн.
Проведено ремонт глядацького залу Зеленського СБК та заміну вікон в сільській бібліотеці на суму 75,0 тис грн.
Для Переріслянського СБК придбано твердопаливний котел на суму 31,8 тис грн. (в т.ч. за рахунок субвенції обласного бюджету 10,0 тис. грн.)
Проведено ремонт приміщень Пнівського СБК на суму 23,5 тис. грн..
Вийшли з друку: збірка вибраних творів І. Яцури «Дорога до себе»; книги Є. Луціва «Лицарі червоної калини» та «Чорти ми лісові»; книга творів М. Підгірянки (упорядник В. Левицький), які поповнили бібліотечні фонди установ культури та освіти району.  

 Начальник відділу культури
райдержадміністрації                                                                                      Олександр Зварчук